Centrum Nurkowe Dive & Travel
prowadzi serwis automatów oddechowych takich firm jak:

Serwis automatów oddechowych firmy Poseidon

POSEIDON – KRÓLEWSKA MARKA ZE SZWECJI

      Firma Poseidon została założona w 1958 roku w Göteborgu w Szwecji przez Dennisa Österlunda i Ingvara Elvströma. Pierwotnie firma działała pod nazwą Aqua Sport, po czym nazwa została zmieniona wraz z rozwojem i otwarciem na nowe rynki. Choć niewielu o tym dziś pamięta, to właśnie firma Poseidon jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek typ automatu z pojedynczym wężem, jaki do dziś jest używany niemal przez wszystkich nurków na świecie.  

       W latach 80-tych na obrzeżach Göteborga powstała nowa, nowoczesna fabryka oraz centrum badań i rozwoju Poseidon. Dziś Poseidon eksportuje swoje wyroby do większości krajów na świecie, określając swoją grupę docelową od wymagających nurków rekreacyjnych do nurków zawodowych, służb ratunkowych oraz wojska.

       Poseidon to przede wszystkim to gama automatów, jacketów, skafandrów i akcesoriów nurkowych dla nurków o największych oczekiwaniach co do jakości i bezpieczeństwa. Jeśli ktokolwiek zastanawiał się, jakiego automatu używał Nuno Gomes, gdy w 2005 ustanawił rekord świata głębokości (318,25m), to odpowiadamy: był to automat Poseidon Xstream.


Firma Poseidon otrzymała certyfikat królewskiego dostawcy produktów nurkowych. Tym samym Król Szwecji Karol XVI Gustaw zaświadczył, że sprzęt Poseidona jest godny monarchów.

Serwis automatów oddechowych firmy Aqua Lung

Jacques-Yves Cousteau

AQUALUNG – OD CZASÓW PIONIERSKICH DO NOWOCZESNOŚCI

Firma Aqualung (właściwie Aqua Lung) to pionier w dziedzinie nurkowania. Wszystko zaczęło się w 1943 roku w okupowanej Francji, gdy Jacques-Yves Cousteau, późniejszy słynny nurek, badacz i podróżnik, wraz z kanadyjskim inżynierem Emilem Gagnon, skonstruowali słynny automat oddechowy na bazie patentu Benoit Roquayrola i Augusta Denayrouze’a z 1860 roku. Szybko zdobywając popularność, automat ten otrzymał nazwę Aqua Lung i wprowadził nurkowanie w nową erę. Wpływ automatu na świat nurkowania był ogromny, nawet w języku polskim synonimem aparatu do oddychania pod wodą jest słowo akwalung, choć dziś nieco już zapomniane.

Automat Aqualung był początkowo sprzedawany przez firmę Air Liquide na terenie Francji. Następnie został wprowadzony na rynek amerykański przez firmę US Divers. W 1952 roku firma US Divers podpisała z Air Liquide umowę na produkcję licencyjną, a 4 lata później Air Liquide przejęła US Divers, przenosząc się do USA. Jacques-Yves Cousteau został prezesem zarządu połączonej firmy. Kilkanaście miesięcy później nazwa firmy została zmieniona na Aqua Lung, a US Divers stał się jednym z działów przedsiębiorstwa, istniejącym do dziś i produkującym głównie sprzęt do snorkelingu.

Dziś Aqualung jest największą firmą branży nurkowej na świecie, z siedzibą w Vista, USA. Strategia rozwoju bazuje na promocji własnej marki Aqualung przy równoczesnych inwestycjach w zakup szeregu wiodących producentów sprzętu nurkowego. Do koncernu Aqua Lung należą obecnie takie znane marki jak Apeks (Wielka Brytania), AquaSphere (Włochy), SeaQuest (USA), czy Technisub (Włochy).

Każda z tych marek dysponuje istotną siłą i niezależnością, co łącznie z szeroką siecią dilerów i dystrybutorów na całym świecie zapewnia pełny wybór produktów i wyróżniający się serwis. Produkty Aqua Lung cechują się wysoką jakością, do której w ostatnich latach dołączył nowatorski design. Perłą w koronie produktów tej firmy jest seria automatów Legend, które są powszechnie uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

Siedziba firmy Aqua Lung

Galeria