Kurs nurkowania CMAS w Bydgoszczy

Płetwonurek Młodzieżowy (PM)

To idealny sposób na rozpoczęcie podwodnej przygody dla najmłodszych (od 8 roku życia). Stopień PM świadczy o podstawowych umiejętnościach nurkowych i zrozumieniu kluczowych zasad bezpieczeństwa. Kurs obejmuje trzy stopnie: brązowy, srebrny, złoty. Ukończenie kursu PM pozwala na zaspokojenie dziecięcej ciekawości związanej z odkrywaniem tajemnic podwodnego świata oraz stanowi świetny start do dalszego rozwoju nurkowego.

 

Płetwonurek Turystyczno – Nadzorowany (PTN)

Stopień PTN świadczy o podstawowych umiejętnościach nurkowych, umiejętności samodzielnej obsługi sprzętu i dużej wiedzy teoretycznej. Dedykowany dla osób, które chcą nurkować rekreacyjnie do głębokości 12 metrów – pod opieką bardziej doświadczonych partnerów – instruktorów lub przewodników nurkowych. 

 

Płetwonurek P1 CMAS * (P1)

Stopień P1 to podstawowy stopień nurkowy. W trakcie kursu kandydat na płetwonurka zdobywa gruntowną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie do głębokości 20 metrów. P1 to doskonałe przygotowanie do nurkowań rekreacyjnych w wymagających polskich wodach oraz ciepłych morzach i ocenach na całym świecie. Zdobyte uprawnienia i posiadane umiejętności pozwalają na nurkowania w grupie z instruktorem/przewodnikiem nurkowym lub w parze z płetwonurkiem o równorzędnych i wyższych kwalifikacjach. By przystąpić do kursu wymagane jest ukończenie 14 lat. 

 

Płetwonurek CMAS ** (P2)

Stopień P2 to stopień nurkowy świadczy o wysokich umiejętnościach nurkowych, dużej wiedzy i pełnej świadomości nurkowej. Kandydat na płetwonurka P2 w trakcie kursu zdobywa wiedze teoretyczną i umiejętności praktyczne umożliwiające bezpieczne nurkowanie do głębokości 40 metrów. Celem kursu jest również poznanie procedur ratunkowych, reagowania na sytuacje awaryjne oraz zdobycie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w wypadkach nurkowych.
Kandytat na płetwonurka P2 od ukończenia kursy P1 musi wykonać min. 20 nurkowań stażowych oraz odbyć kursy specjalistyczne z zakresu nurkowania nawigacyjnego, nocnego oraz płetwonurka eksploratora.

Płetwonurek CMAS *** (P3)

Stopień P3 to najwyższy stopień rekreacyjny, który świadczy o bardzo wysokich umiejętnościach nurkowych i unikalnej wiedzy. Dedykowany dla płetwonurków, którzy chcą nauczyć się pracy w charakterze przewodnika nurkowego – zarządzania nurkowaniami oraz dbania o bezpieczeństwo uczestników na różnego typu wyjazdach nurkowych. Zdobyte na kursie umiejętności i doświadczenie pozwalają na wykonywanie bezpiecznych nurkowań do głębokości 50 metrów z wykorzystaniem powietrza jako czynnika oddechowego. Umożliwia również asystowanie instruktorowi w trakcie prowadzenia kursów oraz profesjonalną organizację wyjazdów nurkowych w kraju i za granicą. Kurs przygotowuje do rozpoczęcia pracy w bazach nurkowych na całym świecie.
Aby przystąpić do kursy na płetwonurka P3 wymagane jest odbycie min. 40 nurkowań stażowych ( w tym 10 głębokich w zakresie głębokości 30-40m) oraz ukończenie kursów specjalistycznych z zakres nurkowania nitroksowego, nurkowania w skafandrze suchym oraz w zestawie butlowym (twinset lub sidemount). Ponadto jednym z wymogów jest również ukończenie kursu z pierwszej pomocy np. BLS i OFA DAN (więcej informacji w zakładce szkolenia DAN).

Płetwonurek CMAS **** (P4)

Stopień uznaniowy dla wyróżniających się płetwonurków P3. Stopień nadaje KDP na podstawie udokumentowanych materiałów opisujących przebieg praktyki nurkowej kandydata. Wymagane posiadanie szerokiej wiedzy nurkowej (liczne kursy specjalistyczne) oraz co najmniej 100 nurkowań w różnych warunkach geograficznych, klimatycznych i hydrologicznych.

 

Nasza oferta szkoleniowa obejmuje również specjalizacje nurkowe:

PE – Płetwonurek Eksplorator
PNO – Płetwonurek Nocny
PNA – Płetwonurek Nawigator
PSS – Płetwonurek w Skafandrze Suchym
PWM – Płetwonurek Wrakowo-Morski
PPW – Płetwonurek Poszukiwacz-Wydobywca
PS1 – Płetwonurek ze skuterem
PKB1 – Płetwonurek w Konfiguracji Bocznej
PZB – Płetwonurek w Zestawie Butlowym
PN1 – Płetwonurek Nitroksowy

Schemat szkolenia KDP CMAS